Domů » Loutky z novin a papíru

Loutky z novin a papíru

Se souborem Betonový trávník (ze ZUŠ F. L. Gassmanna) jsme od začátku druhého uzavření škol velice poctivě pracovali na nové inscenaci, řešili jsme dramaturgii, rozebírali texty, psali vlastní básně atd. V určité době jsme se dostali do bodu, kdy jsme měli téměř vše připravené a už jsme jenom čekali na znovuotevření, abychom se mohli posunout dál, abychom mohli zkoušet společně, hrát si a zhmotňovat naši přípravu.

Toto čekání jsme si, mimo jiné, ze začátku zkracovali tvorbou známé pohádky Červená Karkulka. Pohádku jsme si cíleně rozdělili na šest části (tolik je děvčat v souboru). Řekli jsme si, že mi holky svoji část pošlou, já to spojím v jedno video a v pondělí (v čas naší hodiny) se na to společně podíváme. Budeme mít svoji premiéru a necháme se překvapit, co vytvořily, jak se s tím popasovaly a koho všeho zapojily do tvorby.

Červená Karkulka získala ohlas nejen u holek, ale i kamarádů. Rozhodli jsme se pokračovat a tím se pro nás stalo pondělí premiérovým dnem našich pohádek a sdílení obrazu na ZOOMu nám dalo i tyto tři společné zážitky.

Reakce holek:

Dia: S novinami se mi pracovalo moc dobře, hlavně proto že nabízely pořád nové a nové možnosti. Celkově mě pak bavilo sledovat námi vytvořené pohádky. Každý úsek byl zpracován jinak, ale příběh bylo to co je spojovalo a tak vznikly skvělá originální ztvárnění známých pohádek.

Marie: Vytváření pohádek mě strašně moc bavilo. Pokaždé mě bavilo vymýšlet, jakým jiným způsobem to natočit. Někdy mi pomohl někdo z rodiny a výsledek se jim moc líbil. Také mě bavilo se dívat na celkový výsledek, kdy jsme dali všechny části dohromady. Myslím, že se nám to moc povedlo.

Lucie: 1. Je fajné něco vyrábět a hrát si..tvořit (navíc) s rodiči. myslím si, že bychom si měli více hrát, nejen v této době. 2. Vrátit se k pohádkám (některé už jsem zapomněla a ráda jsem si je oživila ), ale i je různým přitom stejným materiálem ztvárňovat… Když jsem byla malá, trochu jinak sem je chápala, teď je zase vidím jinak 3. ALE HLAVNĚ TO BYLO PŘÍJEMNÉ ROZPTÝLENÍ V TÉTO DOBĚ.

 

  1. pohádka Červená Karkulka

2. pohádka Šípková Růženka

3. pohádka Jeníček a Mařenka